Pilski PKS zmieni się nie do poznania

28.10.2018   Autor: Redakcja
---

Pilski PKS zniknie? Nie dosłownie. Ale wszystko wskazuje na to, że za trzy lata to miejsce zmieni się nie do poznania. W Pile powstanie centrum przesiadkowe, a na miejscu PKS-u będą nowe bloki.

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu trzech lat pasażerowie korzystający z usług PKS będą mieli do dyspozycji nowoczesne centrum przesiadkowe. Na przystankach w pobliżu galerii Vivo zatrzymywać się będą autobusy MZK i PKS.

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe zostało dofinansowane  z funduszy unijnych. Przy dworcu PKP staną wiaty  dla rowerów, będzie też system informacji pasażerskiej.

PKS autobusy będzie parkował w innym miejscu. Ten teren zaś pójdzie pod młotek. Zarząd firmy już wystąpił z wnioskiem na zmianę zagospodarowania terenu. Ma tu powstać małe osiedle mieszkaniowe.

-W środku będzie patio, parkingi dla mieszkańców, od strony ulicy, od strony chodników, będą na parterze zlokalizowane usługi - mówi Ryszard Michałek, prezes PKS w Pile.

Podobno już projekt takiej zabudowy jest. Ten teren objęty będzie miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

- Wniosek PKS o sporządzenie planu został rozpatrzony przez Prezydenta Miasta Piły pozytywnie. Oznacza to, że propozycje PKS zostały przyjęte i w tym kierunku będą zmierzały rozwiązania planistyczne a to z kolei gwarantuje zachowanie w tym rejonie ładu przestrzennego tak co do przeznaczenia terenu, jak i parametrów zabudowy - informuje Dorota Semenov, rzecznik Urzędu Miasta w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group