Zmiany w budżecie i dotacje na zabytki

19.10.2018   Autor: Artur Maras
---

Zmiany w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej, a także kontynuacja programu dotacji na renowację pilskich zabytków to jedne z najważniejszych punktów ostatniej sesji Rady Miasta Piły.

Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej związane są m.in. z przyznaniem gminie dodatkowych środków z Urzędu Marszałkowskiego.

- Jeszcze w tym roku będziemy przygotowywać przetarg na zakup i dostawę autobusów. 13 autobusów. Przewidujemy termin realizacji tej dostawy już na rok 2020. W związku z tym w ramach limitu na 2020 rok jest to kwota 19 mln złotych - tłumaczy Ewelina Ślugajska, skarbnik Piły.

W trakcie sesji podsumowano także działania oświatowe w tym przystosowanie pilskich szkół podstawowych i gimnazjów do nowej ustawy. Przyjęto oświadczenia majątkowe radnych oraz określono zasady udzielania dotacji na ratowanie i renowację pilskich zabytków. Uchwała jest kontynuacją zeszłorocznego programu.

- Ta edycja projektu różni się tym, że starać się o dofinansowanie mogą właściciele czy posiadacze nieruchomości wpisanych do gminnej ewidencji zabytków. To poszerza katalog osób czy podmiotów, które mogą starać się o finansowanie na remont, czy konserwację zabytków - wymienia Małgorzata Kaszuba, zastępca dyrektora wydziału Oświaty Kultury i Sportu UM Piły.

Właściciele takich obiektów będą mogli liczyć nawet na stuprocentowe pokrycie kosztów jego renowacji. Wnioski o dotację można składać w Urzędzie Miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group