Kto powinien zostać burmistrzem Złotowa?

05.10.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Złotów wybiera burmistrza. 26 września minął termin rejestracji kandydatów na to stanowisko. W Złotowie w polityczne szranki stanęło trzech kandydatów.

Pierwszym z nich jest Jan Maksimczyk, kandydat klubu „Zadbajmy o Złotów”. Związany od wielu lat z branżą energetyczną, obecnie pracuje w spółce Enea Operator w Wałczu.

- Jest wiele do zrobienia. Przede wszystkim trzeba dbać o czystość, ład i porządek w mieście, który ostatnio trochę podupadł. Kiedyś Złotów był mistrzem gospodarności, słynął z porządku i ładu. Poprawić kontakty z ludźmi – chodzi mi o kontakt bezpośredni, o przyjmowanie interesantów w profesjonalnej atmosferze - przekonuje Jan Maksimczyk, kandydat na burmistrza Złotowa.

Wśród swoich celów, Jan Maksimczyk wymienił także m.in. utworzenie domu seniora, budowę niskoczynszowych domów, ulgi podatkowe dla przedsiębiorców i zatrzymanie młodych osób w mieście. Obiecał również dobre relacje i współpracę z radnymi. Kolejnym kandydatem jest Mirosław Jaskólski, w przeszłości starosta złotowski, a od 6 lat dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

- Tu w Złotowie, trzeba się po prostu wziąć za robotę. Dużo takich spraw samorządowych gdzieś utknęło po drodze. Zaczęliśmy się bawić w co innego, a takie rzeczy poważne, które sprzyjają rozwojowi miasta, zostały gdzieś z tyłu. A przypomnę, że zaczynamy się po prostu w mieście dusić, terytorium administracyjne robi się za małe - wyjaśnia Mirosław Jaskólski, kandydat na burmistrza Złotowa.

Receptą na to, ma być powiększenie obszaru miasta, poprzez przejęcie m.in. Błękwitu. Mirosław Jaskólski obiecuje także całodobowy dom opieki społecznej, komunikację miejską, zagospodarowanie dworca PKP i Góry Wilhelma, rozwój ścieżek rowerowych oraz uporządkowanie terenów zielonych. Trzecim kandydatem jest obecny burmistrz miasta.

- Praca i doświadczenie 4 lat przede wszystkim spowodowało, że wyprowadziliśmy stan finansów miasta na taką pozycję, że możemy mieć ambitne plany na przyszłość. Widzę potrzebę rozbudowy granic miasta. Mam konkretne zamierzenia dotyczące poszerzenia naszych granic. Poprawimy stan powietrza, wprowadzimy komunikację publiczną - deklaruje Adam Pulit, burmistrz Złotowa ubiegający się o reelekcję.

Kolejnymi obietnicami są między innymi rozwój bazy turystycznej i sportowej, utworzenie domu kultury, nowe miejsca pracy poprzez udostępnianie terenów inwestycyjnych oraz utworzenie klubu seniora.

Debatę z udziałem trzech kandydatów, będzie można obejrzeć 17.10 na antenie TV ASTA.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group