Otwarto nowe boisko

30.09.2018   Autor: Redakcja
---

Zespół Szkół Technicznych doczekał się nowego obiektu sportowego. Boisko wielofunkcyjne i siłownia zewnętrzna mają stać się istotnym punktem na sportowej mapie regionu.

- Szkoła to nie tylko instytucja edukacyjna, w której uczniowie zdobywają wiedzę, ale również instytucja w której wychowujemy młodzież, uczymy ich podstawowych wartości, które każdy młody człowiek powinien respektować i myślę, że to wychowanie przez sport jest takim niezwykle ważnym elementem, ponieważ pokazuje elementy zdrowej rywalizacji, rywalizacji fair play , tego w jaki sposób zachować się nie tylko wtedy kiedy wygrywamy ale również wówczas kiedy czasami zdarza nam się przegrać. - mówi Robert Ziółkowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Trzciance

Na boisku zagrać będzie można min. w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną. Jest to już kolejna inwestycja w rozwój kultury fizycznej przy powiatowych placówkach oświatowych. Boisko ma nie tylko przyciągać młodzież, ale również ma być elementem promującym zdrowy tryb życia wśród mieszkańców Trzcianki. Dodatkowo zarząd powiatu podkreśla, że takie obiekty są argumentem przyciągającym do ich szkół potencjalnych uczniów. Wartość boiska to ponad 630 tysięcy złotych, ponad jedną trzecią tej kwoty stanowiło dofinansowanie unijne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group