Asta Video Fest

Mecz Polonia - Ostrovia w TV ASTA

29.09.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

Już w tę niedzielę znajdującą się w problemach Euro Finannce Polonię Piła czeka pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w Nice 1 lidze żużlowej. Przeciwnikiem pilskiej ekipy w dwumeczu będzie Ostrovia Ostrów Wielkopolski, czyli druga najlepsza drużyna zakończonego niedawno sezonu 2 ligi żużlowej. Transmisja pierwszego meczu, który odbędzie się na stadionie przy Bydgoskiej w Pile już jutro od 15.30 na antenie TV ASTA, stronie tvasta.pl oraz na profilu TV ASTA na Facebooku.

Trudno ocenić, kto będzie faworytem pierwszego meczu. Na papierze powinien być to zespół jeżdżący o klasę rozgrywkową wyżej, ale z racji tego, że druga ekipa znajduje się w o wiele lepszej formie sportowej, notując o niebo lepsze wyniki, trudno wyraźnie wskazać na drużynę z grodu Staszica. Podopieczni Mirosława Kowalika, który pojawił się we wrześniu w Pile, by ratować klub, wyprowadzając go z fatalnej sytuacji sportowej, odnotowywali porażkę za porażką w zakończonych już rozgrywkach Nice 1 ligi żużlowej. Ostatecznie skończyło się na jedenastu przegranych i tylko trzech zwycięstwach, z czego jedno zostało przyznane jako walkower (łącznie siedem punktów). Jutrzejsi goście zdobyli z kolei 24 oczka w dwunastu spotkaniach, wygrywając dziewięć, remisując jedno i przegrywając dwa. Do pierwszej Stali Rzeszów, z którą jeszcze rok wcześniej poloniści mierzyli się na drugim poziomie rozgrywkowym, ostrowianie tracili zaledwie pięć punktów. Warto dodać, że wspomniane pięć oczek przewagi rzeszowian to ich dwie wygrane z Wielkopolanami - w drugiej kolejce (39:38 dla Stali) za dwa punkty i w trzynastej za trzy (53:37).

Ekipie znad Gwdy dobrze szło w rywalizacji ze Stalą w ostatnich latach, a nieco gorzej z Ostrovią, mimo że bilans spotkań Polonii z jutrzejszymi przyjezdnymi jest korzystny dla miejscowych. Oba zespoły mierzyły się ze sobą jedenastokrotnie. Siedem razy zwyciężali poloniści, a cztery ostrowianie. Z kolei w Pile Polonia odniosła pięć z siedmiu triumfów nad Ostrovią, przegrywając trzykrotnie.

W ekipie gospodarzy pojedzie między innymi ściągnięty na baraże Andreas Lyager. Polonia wypożyczyła Duńczyka z Włókniarza Częstochowa, w którym 22-latek nie radzi sobie najlepiej. Do składu wraca także Paweł Łaguta. 

 

Awizowane składy:

 

Ostrovia Ostrów Wielkopolski:
1. Renat Gafurov
2. Zbigniew Suchecki
3. Bjarne Pedersen
4. Kamil Brzozowski
5. Nicolai Klindt
6. Marcel Studziński
7. Kamil Nowacki

 

Euro Finannce Polonia Piła:
9. Thomas. H. Jonasson
10. Pavel Laguta
11. Rafał Okoniewski
12. Adrian Cyfer
13. Tomasz Gapiński
14.
15. Paweł Staniszewski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group