Zbigniew Ryczek zasłużony dla województwa wielkopolskiego

30.08.2018   Autor: Redakcja
---

Współwłaściciel Grupy Asta Zbigniew Ryczek z odznaką za zasługi dla województwa wielkopolskiego. Nagroda została przyznana na wniosek Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. Nagroda została wręczona podczas wtorkowej sesji Rady Miasta w Pile.

– Cenimy go bo przez te kilkadziesiąt lat przeszedł przez wszystkie szczeble od najniższego do dzisiaj prezesa całej grupy kapitałowej, która składa się z wielu firm i Państwo pewnie najczęściej kojarzycie Zbigniewa Ryczka z Telewizją Asta bo dzięki niej najczęściej wiecie co się dzieje w regionie. Ale podstawa to ASTA-NET - uzasadniał wniosek Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Czyli firma zajmująca się dostawą internetu, telefonii oraz telewizji dla mieszkańców województwa wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.

W środę w Koszalinie Zbigniew Ryczek podpisał wartą prawie sto milionów złotych umowę na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej w województwie zachodniopomorskim. ASTA-NET dostarczy szerokopasmowy internet do 103 szkół oraz ponad dwudziestu tysięcy gospodarstw domowych w obszarze koszalińskim. Jest to projekt realizowany w ramach programu Polska Cyfrowa czyli likwidowania białych plam na internetowej mapie Polski. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group