Wilki pobiegły w Trzciance! [FOTORELACJA]

26.08.2018   Autor: Redakcja
---

W sobotę 25 sierpnia w Trzciance przeszło 400 osób ukończyło Wolf Race - wymagający bieg z przeszkodami. Prawie 9 kilometrowa trasa z 30 ekstremalnymi przeszkodami biegła wokół jeziora Sarcz. 

Organizatorem Wolf Race było Stowarzyszenie Sport Evetns Trzcianka, czyli Rafał Łotocki, Kaj Kubiak, Dariusz Łastowski, Justyna Kłos-Łotocka oraz Marcin Ćwirzeń, który sam wielokrotnie brał udział w ekstremalnych biegach, w tym m.in. w Runmageddon Sahara 2018.

- Bieg zorganizowałem aby udowodnić, że wystarczy uwierzyć w siebie i można dokonać niemożliwego oraz pokonać swoje słabości i lęki. Początkujący uczestnicy po ukończeniu tak wymagającej trasy Wolf Race, walce ze swoją psychiką i zmęczeniem otrzymując medal byli wzruszeni i zarazem promieniowali radości a dla nas organizatorów to była największa satysfakcja - mówi Marcin Ćwirzeń.

Wśród przeszkód jakie na swojej trasie musieli pokonać uczestnicy biegu oprócz przeszkód naturalnych w postaci błota, przeprawy przez rzekę, nurkowania w jeziorze czy też ogromnych podbiegów były rampy, wspinaczki, ściany pionowe, równoważnie, zasieki i wiele innych wymagających ogromnej siły i zaparcia od biegaczy.

Bieg podzielono na 7 fal, które startowały w 15-minutowych odstępach. Najlepszy czas podczas sobotniej imprezy osiągnął reprezentant Mg Running Team Trzcianka – Patryk Piotrowicz (00:45:29), natomiast wśród kobiet zwyciężyła Ewelina Kamińska z MUD GOATS (01:03:07). Nie zabrakło również rywalizacji wśród dzieci podczas tzw. Biegu dla małych wilczków "Szlakiem Szczeniaka", gdzie do pokonania były 2 km i 15 przeszkód.

Bieg ukończyła również nasza redakcyjna koleżanka Patrycja Jankowska, która do uczestnictwa została zaproszona przez organizatora Marcina Ćwirzenia, aby udowodnić, że w takim biegu wbrew pozorom może wziąć udział każdy.

- Przyznaje, było ciężko, ale również świetnie się bawiłam, na trasie ludzie sobie wzajemnie pomagają, dlatego  pokonałam prawie wszystkie przeszkody a jeżeli się nie udało to była "kara" np. w postaci pompek i biegło się dalej. Był to mój pierwszy ekstremalny bieg z przeszkodami ale chyba nie ostatni - mówi Patrycja.

Relację z Wolf Race będzie można obejrzeć w pierwszym powakacyjnym Magazynie sportowym "Tempo" już we wtorek 5 września o godz. 20:00. Zapraszamy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group