Origami nad Gwdą - trzydniowe warsztaty

19.07.2018   Autor: Artur Maras
---

Piła na trzy dni stanie się ogólnopolską stolicą origami. Do miasta zjadą miłośnicy sztuki składania figurek z papieru z całego świata. Organizatorzy zapowiadają wiele pokazów i bezpłatnych warsztatów. Rozpoczęcie już w piątek w Regionalnym Centrum Kultury o godz. 10:00. Wstęp wolny.

- Ci co chcą zaznajomić się, dowiedzieć się w ogóle co to jest origami, mogą przyjść obejrzeć. Będzie dużo modeli i duże modele takie już realistyczne, będą też warsztaty otwarte. Będzie można nauczyć się czegoś prostego, a jak ktoś już coś składał to może nauczyć się czegoś trudniejszego bo mamy osoby, które składają proste rzeczy, bardziej zaawansowane. Będą też różne konkursy i zabawy - zachęca Artur Biernacki, polski mistrz origami, współorganizator wydarzenia.

Origami to sztuka składania papieru bez użycia kleju. Narodziła się w VI wieku w Chinach później została rozpowszechniona w Japonii, stąd jest bardziej kojarzona z krajem Kwitnącej Wiśni. Choć zasady są proste bowiem z jednej kartki papieru bez użycia kleju czy taśmy klejącej tworzy się przestrzenne figurki – to sam proces ich powstawania wymaga wiele cierpliwości i manualnych zdolności. Pozwala to jednak uzyskać często imponujące efekty.

Konwencja Polskiego Towarzystwa Origami, która tym razem odbędzie się w Pile jest liczącym się wydarzeniem w środowisku osób składających takie dzieła sztuki. Do Piły przyjedzie blisko pięćdziesiąt osób ze stowarzyszenia. Gościem specjalnym będzie Nicolas Terry z Francji, który oprócz bycia inżynierem z tytułem doktora z chemii supramolekularnej popularyzuje tworzenie cudeniek z papieru.

Impreza rozpocznie się w piątek o godz. 10.00 w Regionalnym Centrum Kultury i potrwa do niedzieli.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group