Asta Video Fest

Enea PTPS bez licencji, za to z nową zawodniczką

09.07.2018   Autor: Paweł Różycki
---

Klub siatkarski Enea PTPS Piła nie otrzymał w pierwszym podejściu licencji na grę w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019. Zaprezentował za to wracającą po ośmiu sezonach do Piły Klaudię Kaczorowską.

Komisja licencyjna przyznała klubowe licencje na sezon 2018/2019. W Lidze Siatkówki Kobiet akceptacji na grę w najbliższych rozgrywkach nie otrzymał między innymi pilski klub Enea PTPS oraz… Mistrz Polski Chemik Police. Drużyny z „koncesją” na grę to Volleyball Wrocław, Małopolski Klub Siatkówki Muszyna (zgłosi do rozgrywek zespół Radomki Radom), Pałac Bydgoszcz, ŁKS Commercecon Łódź oraz Trefl Proxima Kraków. Brak licencji oznacza braki formalne w procesie licencyjnym, bądź zadłużenie klubu. Po dopełnieniu formalności lub spłacie zadłużenia klub będzie mógł ponownie starać się o zgodę na grę w sezonie 2018/2019.

Niezależnie od braku licencji Enea PTPS Piła kompletuje skład na najbliższe rozgrywki. Po zakontraktowaniu nowego trenera z Hiszpanii Guillermo Naranjo Hernandeza, przyjmującej greczynki Olgi Strantzali, a także libero Karoliny Portalskiej do pilskiego zespołu po ośmiu latach przerwy wraca przyjmująca Klaudia Kaczorowska. Ta utytułowana zawodnicza rodem z Trzcianki zdobyła już z pilskim zespołem Puchar Polski, wicemistrzostwo i brązowy medal Mistrzostw Polski. Po rozstaniu z pilskim klubem grała w Muszyniance Muszyna (mistrzostwo i Puchar Polski), BKS Aluprof Bielsko – Biała, Atomie Trefl Sopot (mistrzostwo, dwukrotnie wicemistrzostwo i brązowy medal Mistrzostw Polski) oraz w Developersie Rzeszów (brązowy medal Mistrzostw Polski). W 2009 roku wraz z reprezentacją Polski zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy, a w 2014 również brąz w Lidze Europejskiej.

Warto dodać, że po zakończeniu sezonu 2017/2018 w Enea PTPS Piła została jedynie libero Anna Pawłowska. Pozostałe zawodniczki oraz trener Jacek Pasiński postanowili poszukać sobie nowych pracodawców. I tak trzecia najlepiej serwująca w LSK Karolina Różycka trafiła do Energetyka Poznań, czwarta najlepiej punktująca w całej lidze Dajana Boskovic do Seriyer Belediyespor w Turcji, Żaneta Baran do Wisły Warszawa, Agata Babicz do Budowlanych Łódź, a Anna Stencel do Proximy Kraków. Justyna Łysiak i trener Jacek Pasiński wciąż pozostają bez klubu. Tą pierwszą zainteresowany jest podobno Mistrz Polski Chemik Police.

fot. Enea PTPS Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group