Sukces śledczych, 32 zatrzymanych

16.06.2018   Autor: Redakcja
---

W ostatnim miesiącu pilska policja może pochwalić się serią zatrzymań osób poszukiwanych. Do aresztu trafiły łącznie 32 osoby, które ukrywały się na terenie Wielkopolski oraz w Niemczech. Teraz cała grupa odpowie za swoje czyny przed sądem.

Przestępstwa, za które byli poszukiwani są różne.

- Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilkunastu lat przez sądy i prokuratury na terenie całego kraju. Między innymi za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem, rozbojów, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia. Pięć osób poszukiwanych było listami gończymi, a wobec jednego mieszkańca powiatu pilskiego wydano Europejski Nakaz Aresztowania - informuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w w Pile.

Pilscy kryminalni oraz policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymywali poszukiwanych w różnych miejscach. Były to m. in. domy, pomieszczenia gospodarcze, pustostany, czy las. Rekordzista ukrywał się czternaście lat.

- Jeden z poszukiwanych, 37-letni mężczyzna przed organami ścigania ukrywał się czternaście lat. Jak ustalili funkcjonariusze, często zmieniał miejsce pobytu. Jednak pilscy kryminalni nieustannie wykonywali szczegółowo ustalenia i wpadli na trop mężczyzny. Został on zatrzymany w drodze do sklepu. Był bardzo zdziwiony widokiem funkcjonariuszy, jednak nie stawiał oporów podczas zatrzymania. Był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe oraz przeciwko mieniu - mówi podkom. Ż. Kowalska.

Zatrzymani, to ludzie w wieku od 19 do 62 lat. W tej grupie znalazły się dwie kobiety.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group