Repertuar Kina Helios

13.06.2018   Autor: Redakcja
---

Przygody pisklaka Ploey w filmie „Odlotowy nielot” będzie można oglądać na ekranach Kina Helios od 15 czerwca. Oprócz premiery skierowanej do najmłodszej części widzów, Helios przygotował inne ciekawe projekcje w najbliższym tygodniu.

Film animowany „Odlotowy nielot” to propozycja dla najmłodszych widzów. Wraz z nadejściem wiosny z jajka wykluwa się pisklak Ploey. Rezolutny ptaszek szybko dorasta, ale w przeciwieństwie od rówieśników, ciągle nie może nauczyć się latać. A to dopiero początek jego kłopotów! Prawdziwe tarapaty zaczynają się, gdy w trakcie jednej z lekcji fruwania Ploey zostaje porwany przez wiejskiego kocura i uznany za zaginionego. Kiedy rodzina i najlepsza przyjaciółka Ploey – Ploveria, pogodzeni ze stratą, migrują do ciepłych krajów, on sam – by przetrwać zimę – musi dotrzeć do Rajskiej Doliny. W wędrówce do legendarnego miejsca, gdzie nieloty zimują, wspiera go Giron – sprytna, choć nieco zarozumiała pardwa górska. W końcu, osiągnąwszy swój cel, Ploey stanie przed trudnym wyborem: czy pozostać w bezpiecznej dolinie, czy też znaleźć odwagę do latania i odszukać dawno niewidzianą rodzinę.

Kino Helios zaprasza również na Projekty specjalne. W poniedziałek 18 czerwca w ramach Kina Konesera wyświetlony zostanie film „Śmierć Stalina”. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam cel – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.

W czwartek o godz. 13:00 i 18:00 z cyklu Kultura Dostępna „Twój Vincent”, stworzony za pomocą nowatorskiej techniki animacji z wykorzystaniem specjalnie stworzonych na potrzeby produkcji Stacji Roboczych Animacji Malarskiej (PAWS). Po raz pierwszy pozwala ona na zastosowanie animacji malarskiej na szeroką skalę i przeniesienie najsławniejszych dzieł van Gogha na ekran.

Poza tym na wielkim ekranie w Pile jest propozycja dla całej rodziny: „Bella i Sebastian 3”. Film do obejrzenia w czwartek o 9:00.

Kino Helios zaprasza również na filmy tygodnia: „Deadpool 2”, „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie”, „Jurassic World: Upadłe królestwo”, „Wyszczekani” oraz „Zimna Wojna”.

Szczegóły repertuaru do sprawdzenia na stronie Kina Helios.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group