Muzeum Ziemi Złotowskiej nagrodzone przez marszałka

24.05.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Złotowskie muzeum z nagrodą od marszałka województwa wielkopolskiego. Na uroczystej gali, która odbyła się w pałacu w Rogalinie, przedstawiciele placówki otrzymali statuetkę „Izabella” oraz nagrodę główną Grand Prix. W konkursie oceniano najlepsze inicjatywy muzealne w zeszłym roku.

- Nagrodę główną Grand Prix, nasze złotowskie muzeum otrzymało po raz pierwszy. W naszej historii mamy już trzy wyróżnienia w konkursie „Izabella”, natomiast pierwszy raz nagrodzono nas nagrodą główną, co jest ogromnym zaszczytem i zostało wielokrotnie podkreślone podczas rozdania nagród, przez innych uczestników tej gali. Nagroda w kategorii „Wydarzenie muzealne roku: działalność edukacyjna, promocyjna i marketingowa” - mówi Kamila Krzanik-Dworanowska, dyrektorka Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Nagroda Grand Prix trafiła do złotowskiego muzeum za dwa projekty. „Współczesne muzeum regionalne – w poszukiwaniu perspektyw rozwoju” oraz „Małymi krokami – edukacja historyczna w Muzeum Ziemi Złotowskiej”. Kapituła konkursu doceniła fakt uzupełniania się obu tych projektów. Nagrodę Grand Prix przyznano także w trzech innych kategoriach. Otrzymały je muzea z Poznania, Szreniawy i Turku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group