Asta Video Fest

Dwukrotnie jechał pod wpływem narkotyków

06.05.2018   Autor: Redakcja
---

25-latek kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. Pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mężczyzna w ciągu kilku godzi został dwukrotnie zatrzymany przez wieleńskich policjantów. Miał przy sobie narkotyki.

- Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel Astra. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec gminy Wieleń, który był dobrze znany miejscowym mundurowym z wcześniejszych interwencji. Funkcjonariusze wiedzieli również, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów i usiadł za kierownicą samochodu bezprawnie.Jego zachowanie wzbudziło u mundurowych dodatkowe podejrzenie, ponieważ wyraźnie unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami. Jeszcze w trakcie kontroli, patrolowcy dokonali przeszukania kierującego, przy którym znaleźli amfetaminę. - przedstawia mł. asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik czarnkowskiej policji

Zatrzymany przyznał się do zażycia narkotyków. Po przywiezieniu usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych i został zwolniony do domu.

- Mężczyzna około godziny 23.50 na ulicy Międzyleskiej został zatrzymany po raz kolejny przez wieleńskich policjantów za kierowanie oplem, pomimo obowiązującego zakazu. Ponownie pobrano od niego krew do badań na zawartość narkotyków. - dodaje rzecznik

Teraz 25-latkowi przyjdzie stanąć przed sądem w związku z dwukrotnym kierowaniem pojazdem pomimo sądowego zakazu, za dwukrotne kierowanie samochodem pod wpływem amfetaminy i posiadanie narkotyków. Grozi mu do kilku lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group