Prof. Zbigniew Nęcki o przemocy w środowisku

26.04.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Przemoc w środowisku. Diagnoza, interwencja i terapia. To tytuł konferencji, która odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Pogram obejmował między innymi wykłady, prezentacje i warsztaty. Wśród prelegentów był znany psycholog społeczny prof. Zbigniew Nęcki, który mówił o źródłach agresji i przemocy.

- Latanie z pistoletami, strzelanie do ludzi, nawet w westernach czy kryminalnych filmach jest opowieścią dramaturgiczną o jakiś wydarzeniach, ale to wpływa na to, że ci ludzie, którzy to oglądają dostają maleńką szczepionkę pro agresji. Dlatego konieczne jest robienie tego rodzaju imprez, spotkań, konferencji i rozmów, w których pokazujemy, że to jest do opanowania i to można zmienić - tłumaczy prof. Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny.

„Filozoficzne, etyczne aspekty przemocy”, „Kompetencje prokuratury w ściganiu i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie” czy „Zadania organów pomocy społecznej w identyfikacji zjawiska przemocy w środowisku” to tylko kilka tematów wykładów jakie zostały zaprezentowane w ramach konferencji "Przemoc w środowisku". Diagnoza, interwencja i terapia.

Po wystąpieniach przyszedł czas na warsztaty z samoobrony dla kobiet i seniorów, zagrożeń cyberprzestrzeni i budowania relacji w rodzinach z problemami alkoholowymi. Partnerami wydarzenia była między innymi Komenda Powiatowa Policji w Pile, Sąd Rejonowy i Prokuratura Rejonowa w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group