Nowe Centrum Zastosowań Światła w pilskim Philipsie

12.04.2018   Autor: Artur Maras
---

Centrum Zastosowań Światła powstało w pilskim Philipsie 24 lata temu. W ciągu ćwierćwiecza przewinęło się przez nie niemal 100 tys. zwiedzających. Teraz przeszło gruntowną przebudowę. Nowe wystawy pozwolą w pełni zademonstrować nową erę w oświetleniu.

- Oświetlenie będzie miało już inne funkcje niż tylko dostarczenie sztucznego światła, kiedy nie ma światła słonecznego. Już wykorzystujemy system oświetleniowy do nawigacji w budynkach. Już to funkcjonuje. A dwa tygodnie temu Philips ogłosił, że będziemy wykorzystywali fale świetlne czyli oświetlenie do transmisji danych, czyli do sygnału internetowego - tłumaczy Bogdan Rogala, dyrektor Generalny Philips Lighting na kraje Europy Centralno-Wschodniej.

Rozwiązanie, które już otrzymało nazwę LiFi ma zastąpić tradycyjne WiFi. Nawigacja światłem z kolei, pozwoli przy użyciu systemu oświetlenia i smartfona zlokalizować nas w sklepie i kierować w stronę poszukiwanego produktu. Nową erą w oświetleniu są LED-y. Bardziej energooszczędne i dające o wiele więcej możliwości niż tradycyjna żarówka. Podczas prezentacji zademonstrowano różnorodne możliwości zastosowania światła od oświetlenia pomieszczeń, przez przekazywanie informacji do jego leczniczych właściwości. Centrum Zastosowań Światła to jedyne takie centrum w Europie Środkowo Wschodniej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group