52-latek próbował pozbyć się ponad 3 tys. porcji narkotyków

25.03.2018   Autor: Redakcja
---

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli łącznie blisko 3 tys. porcji marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy. Narkotyki zapakowane były w foliowe worki, a ich właściciel próbował je spalić w piecu i spuścić w toalecie. Zatrzymany to 52-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Właścicielowi nielegalnego towaru grozi kara więzienia nawet do 10 lat.

- Zatrzymanym mężczyzną pilscy kryminalni interesowali się od pewnego czasu. Funkcjonariusze ustalili, że może on być w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. Policjanci postanowili bliżej przyjrzeć się mężczyźnie i pogłębić uzyskane informacje, analizując na bieżąco nowe ustalenia. Już po kilku dniach policjanci ustalili miejsce, gdzie mężczyzna przechowuje narkotyki - czytamy na stronie KPP w Pile

Pilscy kryminalni przystąpili do działania. Weszli do ustalonego domu na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych śledczy ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy w łącznej ilości blisko 3 tys. porcji. Substancje psychotropowe oraz środki odurzające zapakowane był w worki foliowe. Ich właściciel próbował narkotyki spalić w piecu i część spuścić w toalecie, jednak bezskutecznie.

Policjanci nielegalny towar zabezpieczyli w całości, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu. 52-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Chodzieży, Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu kara więzienia do 10 lat.

źródło: KPP w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group