Nie będzie powiatu trzcianeckiego?

22.03.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Powiat trzcianecki może być za słabą jednostką samorządową, taki jest wniosek marszałka województwa wielkopolskiego. Marek Woźniak podczas spotkania w ramach Klubu Obywatelskiego, które odbyło się w Trzciance wyjaśnił dlaczego podział powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego mógłby wpłynąć na słaby rozwój północnej wielkopolski. 

- Dzisiaj im większy powiat tym lepszy. Te powiaty, które mają powyżej 200, 300 tys. mieszkańców radzą sobie dobrze. Te, które mają 50 – 100 tys. już różnie. Te które są małymi powiatami z małym potencjałem, bo nie mają wielkich firm, nie mają wielkich dochodów, jednak radzą sobie bardzo słabo. Nie są zdolne do tego, żeby poza obsługą administracyjną mieszkańców realizować jakiekolwiek inwestycje, wypadają blado - tłumaczył Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Powiat czarnkowsko-trzcianecki liczy blisko 90 tys. mieszkańców. W gminie Trzcianka mieszka zaledwie 23 tys. mieszkańców. Pomimo wielu spotkań, również w poznańskich urzędach do dnia dzisiejszego inne gminy północnej wielkopolski nie wyraziły chęci przystąpienia do powiatu trzcianeckiego, dlatego nawet na najwyższym, decyzyjnym szczeblu ten pomysł obecnie wydaje się być niemożliwy do zrealizowania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group