Jan Lus kandydatem lewicy na prezydenta

19.03.2018   Autor: Redakcja
---

W minioną sobotę odbyła się Konwencja Powiatowa SLD. Dokonano wyboru kandydata lewicy na prezydenta miasta Piły. Będzie nim Jan Lus z Unii Pracy.

Zebrani zaakceptowali (przy jednym głosie sprzeciwu) kandydaturę Jana Lusa w wyborach na prezydenta miasta. Kandydat lewicy występować będzie pod szyldem SLD - Lewica Razem. Komitet wyborczy o tej nazwie wystąpi także w wyborach do Rady Miasta i Rady Powiatu, zapraszając na swe listy wszystkie środowiska lewicowe i centrolewicowe w powiecie i mieście Pile.

Konwencja wybrała także nowego przewodniczącego Rady Powiatowej SLD. Został nim (wybrany jednogłośnie) Zygmunt Jasiecki.

- Znany mieszkańcom regionu ze swej działalności ekologicznej pilanin i Wielkopolanin 2016 Roku w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego. Za sukces ten zapłacił utratą stanowiska przewodniczącego Związku Międzygminnego PRGOK z inspiracji osób, które widziały w nim potencjalnego konkurenta w wyborach samorządowych - czytamy w komunikacie pilskiego SLD.

W dyskusji nad programem wyborczym partii podkreślono zdecydowanie negatywne stanowisko wobec tak zwanych ustaw dekomunizacyjnych.

- SLD jako jedyna partia polityczna w kraju bierze w obronę środowiska tzw. byłych służb mundurowych czyli żołnierzy i oficerów Ludowego Wojska Polskiego oraz Milicji Obywatelskiej, a także ich rodzin. Protestuje również przeciwko fałszowaniu historii i zakłamywaniu wkładu w rozwój naszego kraju tych pokoleń Polaków, którym przyszło żyć i pracować w PRL. Odebrano pilanom nazwę ulicy upamiętniającej 14 lutego - dzień wyzwolenia Piły. Dla prawicowych oszołomów był to dzień zmiany okupanta niemieckiego na sowieckiego, a dla pilan był do historyczny powrót miasta w granice Rzeczypospolitej po poblisko dwustu latach niewoli
- czytamy dalej w komunikacie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group