Dzikie wysypisko zlikwidowane, a kierowca ukarany

13.03.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Straż Miejska podejmuje kolejną walkę z dzikimi wysypiskami. W Pile co jakiś czas pojawiają się nowe miejsca, w których osoby nielegalnie wysypują śmieci. Z pomocą ma przyjść monitoring i zgłoszenia samych mieszkańców.

Jeszcze kilka dni temu w tym miejscu co jakiś czas pojawiały się stare meble czy zużyty sprzęt AGD. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że działo się to poza terminami wywozu odpadów wielkogabarytowych. Dziś panuje tu ład i porządek. Duża w tym zasługa prezydenta Piły, Piotra Głowskiego.

- Chyba miałem dosyć dużo szczęścia. Prawie doszło do zatrzymania obywatelskiego
- mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Dzięki interwencji prezydenta Piły i wykorzystaniu kamer miejskiego monitoringu udało się namierzyć kierowcę, który w tym miejscu wyrzucał odpady wielkogabarytowe. Skończyło się na obowiązkowym sprzątaniu i pięciuset złotowym mandacie. Przy tej okazji warto także zaapelować do mieszkańców.

– Jeżeli mieszkańcy widzą takie sytuacje to żeby je po prostu dokumentowali, zgłaszali do Straży Miejskiej, a my będziemy bardzo restrykcyjnie wobec takich osób postępować. To nie tylko kwestia mandatu, ale tak naprawdę podwójnych kosztów wywiezienia - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

A takich miejsc w Pile jest kilka. Przeprowadzane co jakiś czas przez straż miejską akcje wyraźnie pokazują, że dzikie wysypiska śmieci w Pile są problemem.

– W tej chwili mamy taki przypadek na ulicy Ceramicznej z tym, że tam jest na tyle dużo materiału, który należy po prostu przeszukać żeby znaleźć właściciela. My się nie boimy założyć rękawiczek i pójść przeszukać śmietnisko i znaleźć dokumenty, kwity, faktury - zapewnia Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.

Które w ostateczności mogą, lecz nie muszą, pozwolić namierzyć sprawcę. Wtedy taką osobę strażnicy ukarzą mandatem nawet do 500 złotych. Mogą także skierować wniosek do sądu, a wtedy grozi nawet 5 tysięcy złotych grzywny. By wyrzucić śmieci legalnie trzeba zapoznać się z harmonogramem wywozu odpadów wielkogabarytowych znajdującym się na stronie Związku Międzygminnego Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi, lub samemu zawieść zużyty sprzęt lub stare meble do siedziby Altvatera w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group