Geoinformatyka w Nadnoteckim Instytucie UAM

01.03.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Geoinformatyka to nowa specjalność jaką na inżynierskim kierunku Technologii Informatycznej otwiera Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Utworzenie wynika z analizy rynku pracy i zapotrzebowania na inżynierów łączących wiedzę informatyczną z wiedzą geodezyjno-kartograficzną.

– Geoinformatyka to jest taka dziedzina, która łączy zarówno nauki geograficzne i nauki informatyczne. Dzisiaj przy obecnej technologii jaką mamy satelitarną, lotniczą, różnego rodzaju czujniki, sensory, które są po instalowane w środowisku na powierzchni ziemi. To wszystko powoduje, że jest potężne nagromadzenie danych i żeby je przerobić potrzebne są komputery, potrzebne są opracowania numeryczne, które pozwolą w miarę szybko wyciągać właściwe wnioski co do funkcjonowania, gospodarowania - tłumaczy prof. Zbigniew Zwoliński z Instytut Geoekologii i Geoinformacji UAM w Poznaniu.

I tego właśnie mają się między innymi uczyć przyszli studenci Geoinformatyki.

Specjalność tą będzie można studiować wyłącznie w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile. Prowadzona będzie we współpracy z wydziałem Matematyki i Informatyki oraz wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Kierunek ma charakter unikatowy, przez co zwiększa możliwość uzyskania atrakcyjnego zawodu. Rekrutacja rusza już od czerwca.

Wcześniej bo już 9 marca wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w GIS DAY Piła – czyli wydarzeniu promującym wspomniany kierunek i specjalność.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group