Nie wyrzucaj rzeczy, nadaj im drugie życie

19.01.2018   Autor: Artur Maras
---

Oddać, sprzedać lub wymienić się rzeczami za darmo – to nowa inicjatywa w Pile nazwana Zero Waste Party. Chodzi o to aby nic się nie zmarnowało a ubraniom, które normalnie trafiłyby do kosza nadać nowe życie.

- Koszty zagospodarowania odpadów zawsze będą większe niż unikanie ich wytwarzania. W związku z tym, poszczególne działania, które tutaj podejmujemy w mieście, mają na celu w pierwszym kroku zapobiec wytwarzaniu odpadów. Spotykamy się, robimy coś bardzo popularnego w krajach zachodu, czyli Swap Party, czyli takie przyjazne spotkanie mające na celu wymianę przedmiotów - tłumaczy Tomasz Wojciechowski, prezes spółki GWDA.

W tym przypadku odzieży. Ideą spotkania jest chęć nadania rzeczom drugiego życia, ograniczenie nadmiernego konsumpcjonizmu oraz produkcji śmieci, a także spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Pierwsze pilskie spotkanie Zero West Party odbędzie się już 10 lutego w Inwest-Parku o godz. 11.00. Zgłaszać można się poprzez adres mailowy biuro@inwestpark.pila.pl. Wydarzenie zostanie połączone z kolejnym spotkaniem Repair Cafe Piła podczas którego będzie można skorzystać za darmo z usług krawcowej czy naprawić sprzęt elektryczny.

Przed budynkiem stanie wieszak Wymiana Ciepła Piła, na którym można potrzebującym zostawić ciepłe ubrania na zimę. Firma Creownia przygotowuje z tej okazji także pokaz mody. Aby pozostać w duchu Zero Waste na miejscu będzie poczęstunek i kawa, ale... w kubku zabranym ze swojego domu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group