Natalia Madaj – Smolińska zakończyła karierę!

17.01.2018   Autor: Paweł Różycki

Pochodząca z Szydłowa Natalia Madaj – Smolińska, mistrzyni olimpijska w wioślarstwie z Rio de Janeiro, ogłosiła zakończenie kariery. Sportsmenka chce się poświęcić życiu rodzinnemu. Jej koleżanka z wioślarskiej osady Magdalena Fularczyk – Kozłowska również odpocznie od wioseł, ponieważ spodziewa się dziecka.

Dostając ten medal (za mistrzostwo olimpijskie – przyp. red.) zaraz po wyścigu, mając go w ręku wiedziałam, że jestem już spełniona. Ten medal to jest ten cel, do którego przygotowywałam się kilkanaście lat. Miałyśmy półtora roku przerwy, odpoczynku od wioseł i cały czas jestem tak samo spełniona. W związku z tym podjęłam decyzję, że to co sportowe, to co najważniejsze już osiągnęłam i pora realizować się z drugiej strony. Przełomowym dla mnie momentem w roku 2017 było wyjście za mąż. Mam rodzinę, której teraz chciałabym poświęcić więcej czasu, bo nie ukrywam że sport wyczynowy pochłaniał mnie do reszty. Tylko wioślarstwo się liczyło i tylko na to był czas. Przez ostatni rok ani razu nie zmieniłam decyzji, którą podjęłam już jakiś czas temu i wiem, że ta decyzja jest w stu procentach właściwa. A wiem, że życie prywatne jest równie emocjonujące i ekscytujące. Tej adrenaliny przedstartowej, jak na igrzyskach olimpijskich, nie będzie mi brakowało. Pora się spełniać w innej roli – powiedziała wyraźnie wzruszona mistrzyni olimpijska. Decyzję o zakończeniu sportowej kariery Natalia Madaj – Smolińska ogłosiła podczas konferencji prasowej w swoim klubie LOTTO Bydgostia Bydgoszcz.

Madaj – Smolińska największe sukcesy osiągnęła w wioślarstwie wraz z Magdaleną Fularczyk – Kozłowską. Razem zdobyły złoto olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku, srebrny medal mistrzostw świata w 2014 roku oraz złote medale mistrzostw Europy w 2014 i 2015 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group