Powiat podsumował inwestycje w 2017 roku

06.01.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

2 miliony złotych więcej na inwestycje. 15 milionów złotych na nowe drogi, chodniki i salę sportową. Ukończenie przebudowy szpitala w Czarnkowie. To tylko niektóre plany i przedsięwzięcia powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego zapowiadane na rok 2018.

- Miniony rok to, rok dla powiatu bardzo dobry gdyż na inwestycje wydatkowaliśmy 13, 5 miliona. Z tego 4,5 miliona to pieniądze pochodzące ze środków zewnętrznych. Rok 2018 to kolejne inwestycje w granicach 15,5 miliona. - mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianeckiego

Powiat w ubiegłym roku wydał prawie 6 milionów złotych na inwestycje drogowe i chodnikowe. Jednym z najważniejszych zadań była budowa drogi z Trzcianki do Stradunia, która kosztowała ponad 3,5 miliony złotych. Przy trzech powiatowych szkołach w Trzciance i Krzyżu Wielkopolskim pojawiły się nowoczesne boiska wielofunkcyjne i siłownie zewnętrzne, wybudowane za łączną kwotę prawie 1,5 miliona złotych. Pieniądze z zeszłorocznego budżetu trafiły również do szpitali w Trzciance i Czarnkowie. Za kwotę blisko 4 milionów złotych wyposażono placówki w elektroniczną dokumentacje medyczną.

Z kolei w tym roku powiat zaplanował do realizacji wiele nowych inwestycji. I tak na drogi i chodniki przeznaczy ponad 1,5 miliona złotych. Ponad 10 milionów złotych trafi na ochronę zdrowia, w tym na kontynuację zadań związanych z rozpoczętą w 2017 roku rozbudową szpitala w Czarnkowie. Za blisko 3.5 miliona złotych rozpocznie się także budowa sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie. Powstanie również kolejne boisko wielofunkcyjne, tym razem przy Zespole Szkół Technicznych w Trzciance.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group