Inwestycje z pilskiego budżetu obywatelskiego

05.01.2018   Autor: Artur Maras
---

Budżet Obywatelski za 2017 rok został podsumowany. Z 26 zadań zrealizowano 22. Realizacja pozostałych została przesunięta na 2018 rok. Łączny koszt ich realizacji to niemal 3 mln złotych. Dominowały zadania oświatowe i infrastrukturalne.

- 22 zadania z 26 zostały zrealizowane, czy to przez Zarząd Dróg i Zieleni, czy to przez Wydział Oświaty UM Piły, ponieważ w tegorocznej edycji znalazły się również zadania na terenie jednostek oświatowych, najczęściej były to przedszkola - tłumaczy Bartosz Mirowski, koordynator Budżetu Obywatelskiego w Pile.

Ostatnie tegoroczne zadanie to budowa parkingu wraz z oświetleniem przy ul. Morelowej za kwotę 300 tys. zł. Jednym z bardziej nietypowych zadań tegorocznego budżetu było powstanie Ławeczki Staszica, którą na Placu 3 Maja odsłonięto w październiku ubiegłego roku. W zadaniach dominowały te oświatowe oraz związane z infrastrukturą. Powstawały place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu czy chodniki.

Cztery zadania ze względów logistycznych zostały przesunięte na przyszły rok. Mowa tu o rozbudowie bazy sportowej na terenie SP nr 5, rewitalizacji boiska bocznego przy stadionie MOSiR, stworzenia miasteczka ruchu drogowego na terenie SP nr 3 oraz budowa podjazdu dla niepełnosprawnych przy SP nr 6. Od 2014 roku w ramach budżetu obywatelskiego zrealizowano łącznie 76 zadań na kwotę 11 mln złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group