Tragiczny bilans noworocznego weekendu

03.01.2018   Autor: Redakcja
---

Jedna ofiara śmiertelna, kilku rannych i dziesiątki pijanych osób - to bilans sylwestrowego weekendu.

Ostatni weekend 2017 roku i początek Nowego Roku przyniósł niestety tragiczne żniwo w regionie. Do najpoważniejszego wypadku doszło w piątek po godzinie 16.00 na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Śmiłowem, a Grabównem, gdzie życie straciła jedna osoba.

- Policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących. Także to był taki pracowity weekend. Odnotowaliśmy kilkanaście niegroźnych kolizji i dwa wypadki w tym jeden niestety ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginęła 72-letnia kobieta - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Kobieta była pasażerką Hyundaya, w którego czołowo uderzył samochód marki BMW kierowany przez 32-letniego mieszkańca Piły. W tym wypadku zostały ranne 3 osoby. Tego samego dnia doszło także do potrącenia matki z 8-letnim synem na przejściu dla pieszych w okolicy hotelu Gromada. Do podobnego wypadku doszło także w Nowy Rok w Wałczu. Policja otrzymała nad ranem zgłoszenie o potrąconym i pijanym 57-latku. Z relacji poszkodowanego pieszego wynika, że sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja sprawdza czy ten wypadek w ogóle miał miejsce.

- Również w Nowy Rok zatrzymaliśmy na gorącym uczynku sprawcę kradzieży roweru i uszkodzenia mienia. 43-letni mężczyzna narodowości ukraińskiej dokonał kradzieży roweru z klatki schodowej. Rower był zabezpieczony przy drewnianym elemencie balustrady, który sprawca wyrwał, a następnie prowadził rower będąc po użyciu alkoholu - mówi mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Wałeckim funkcjonariuszom udało się złapać złodzieja, który w trwacie ucieczki porzucił rower i ukrył się w otwartym, zaparkowanym na poboczu samochodzie. Policjanci zatrzymali także 18-latka który w Nowy Rok wybił szyby w przypadkowym pojeździe. Grozi mu teraz do 5-lat więzienia. Spokojniej było w powiecie złotowskim i czarnkowsko-trzcianeckim.

- Otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń, ale dotyczyły one zazwyczaj zakłócania porządku publicznego i awantur domowych. Na terenie całego powiatu policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole, podczas których sprawdzali stan trzeźwości kierujących - dodaje mł. asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji.

Czarnkowska policja zatrzymała 2 nietrzeźwych kierowców. Podobnie było w Złotowie. Tu od 27 grudnia doszło do 7 niegroźnych kolizji. Nie było także przypadków związanych z nieodpowiednim użyciem petard i fajerwerków.

- U nas w szpitalu noc sylwestrowa przebiegła bardzo spokojnie. Nie było specjalnych interwencji, spektakularnych poza typowymi dla tej pory roku interwencjami związanymi z infekcjami, ale nie było żadnych obrażeń, ani takich poważniejszych rzeczy - zapewnia Janusz Wojciechowski, kierownik oddziału ratownictwa w Szpitalu Powiatowym w Trzciance.

Zamiast do szpitala wiele osób trafiło do izby wytrzeźwień. Policja w całym regionie przeprowadziła ponad 100 interwencji związanych z agresywnym zachowaniem po nadmiernym spożyciu alkoholu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group