Bezpłatna rehabilitacja

02.12.2017   Autor: Artur Maras
---

W Domu Pomocy Społecznej w Pile podsumowano projekt rehabilitacji w chorobach neurologicznych. Dzięki niemu 50 osób z czterech powiatów, z tego typu schorzeniami mogło skorzystać pod okiem specjalistów z bezpłatnej pomocy.

- Dzisiaj jest podsumowanie tego projektu, jak widać, uczestnicy tego projektu, pacjenci zadowoleni, przyszli o własnych siłach czyli odniósł skutek taki jak powinien. My przygotowujemy się już do napisania, następnego projektu, żeby była szósta edycja, bo to już ładnie weszło w krew. Mało tego, to uczestnicy tych projektów, to uczestnicy tych projektów stają się często wolontariuszami pracującymi na rzecz domu. - mówi Bogusław Mikita, dyrektor DPS w Pile

Była to już piąta edycja, a organizatorzy zapewniają, że najprawdopodobniej nie ostatnia. Tylko w tym roku, dzięki programowi realizowanemu od września do listopada, 50 osób z powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego, chodzieskiego, złotowskiego i pilskiego mogło skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji. Każdy z uczestników odbył serię zabiegów pod okiem specjalistów, w tym fizjoterapeutów oraz osteopaty. Program współfinansowano ze środków z Państwowego Funduszu Ochrony Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group