Wałcz przygotowuje się do świąt

28.11.2017   Autor: Redakcja
---

Do Bożego Narodzenia pozostał niecały miesiąc. W Wałczu już można poczuć świąteczny klimat, a wszystko przez ozdoby, które są już ustawione między innymi przy urzędzie miasta. Na przyszły tydzień zaplanowano Wałeckie Mikołajki.

W sklepach sezon świąteczny trwa już od dawna. Światełka, choinki udekorowane bombkami, wymyślne dekoracje ze świętym Mikołajem i reniferami już od kilkunastu dni towarzyszą zakupom. Teraz w bożonarodzeniowe dekoracje przebierają się miasta.

Zdaniem burmistrz Wałcza rozkładanie ozdób świątecznych idzie sprawnie. Na akcesoria samorząd miejski przeznaczył podobne środki jak w roku ubiegłym, w którym wyasygnowano na ten cel czterdzieści tysięcy złotych. Uroczyste zapalenie świątecznego oświetlenia w mieście, nastąpi podczas wałeckich mikołajek.

Będzie Mikołaj, będziemy zapalać pierwszy raz lampkę, będą prezenty, w Wałeckim Centrum Kultury będą występy dzieci, będzie tam także teatr dla najmłodszych – powiedziała Bogusława Towalewska.

Odbędzie się także kiermasz ozdób świątecznych czy mikołajkowa kontrola ruchu drogowego. Podczas imprezy odbędzie się również finał szlachetnej paczki. To wszystko już 9 grudnia od godziny dziesiątej na wałeckim placu wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group