Zmiany dla przedsiębiorców. Skarbówka szkoli

06.11.2017   Autor: Redakcja
---

W każdy wtorek listopada o godz. 13.00 urzędnicy prowadzić będą szkolenia dotyczące wprowadzenia przez Ministerstwo Finansów Jednolitego Pliku Kontrolnego. Zmiany zaczną obowiązywać od nowego roku.

Konieczność składania JPK_VAT przez mikroprzedsiębiorców obowiązywać będzie od 1 stycznia 2018 roku. Jeżeli jednak przedsiębiorca prześle JPK_VAT już za październik, listopad, grudzień 2017 roku, to czas oczekiwania na zwrot VAT skróci się z 60 do 25 dni.

Już teraz można przetestować i poznać w praktyce funkcjonowanie aplikacji, zanim przesyłanie pliku stanie się obowiązkiem.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Aby ułatwić przedsiębiorcom obsługę Jednolitego Pliku Kontrolnego Ministerstwo Finansów udostępniło Aplikację Klient JPK, która pozwala podatnikom na bezkosztowe generowanie i wysyłanie plików JPK.

Szkolenia w każdy wtorek listopada o godz. 13.00 w Urzędzie Skarbowym w Pile. W powiecie pilskim zmiany te dotyczyć będą przeszło 5 tysięcy przedsiębiorców.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group