Most wiszący w Wałczu został dziś zamknięty

24.10.2017   Autor: Redakcja
---

Wałecki most wiszący do remontu. Obiekt zostanie odmalowany, pojawią się też podjazdy dla niepełnosprawnych. Most podczas prac remontowych będzie zamknięty.

Most Kłosowski wybudowany pod koniec dwudziestego wieku w Wałczu doczeka się remontu. Obiekt znajdujący się nad jeziorem Raduń zostanie pomalowany, dodatkowo zainstalowane będą podjazdy dla niepełnosprawnych. Prace mają ruszyć lada dzień. Na ten moment czekają mieszkańcy, bo most o długości prawie stu metrów jest jedną z wizytówek Wałcza.

- Piękny, wszyscy z okolic przyjeżdżają i mówią, że jest ładny, nigdzie takiego nie ma nad jeziorem. To jedna z największych atrakcji, bo Wałcz jest w ogóle ładnym miastem - mówią sami wałczanie.

Z utrudnieniami będą musieli liczyć się miłośnicy spacerów i aktywnego wypoczynku. Most zostanie zamknięty na czas remontu. Nie będą mogli z niego korzystać spacerowicze, biegacze, cykliści i miłośnicy nordic walkingu.

- Jest to ograniczenie dla mieszkańców Wałcza, postaramy się żeby tych ograniczeń było jak najmniej w okresie prowadzenia prac - zapewnia Sławomir Zych z Urzędu Miasta w Wałczu.

Prace powinny zakończyć się pod koniec grudnia, choć urzędnicy liczą na szybszy termin zakończenia remontu. Na tę inwestycję samorząd miejski wyasygnował ponad sto tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group