Policjanci pokazują zdjęcia z pilskich wypadków

20.10.2017   Autor: Artur Maras
---

Pilska policja rozpoczęła akcję „Nie zabijaj! Nie daj się zabić!” Ma ona zwiększyć świadomość m. in. kierowców w powiecie co do skutków wypadków.

- Cały czas poszukujemy kanałów przekazu tej informacji. Teraz wyszliśmy z założenia, że być może zdjęcia pokazujące faktyczne zdarzenia drogowe, bo to nie jest grafika komputerowa tylko to są zdjęcia ze zdarzeń w których m.in. my z kolegą uczestniczyliśmy jako policjanci, być może taki obrazek taka forma przekazu spowoduje, że ten moment zastanowienia nastąpi - tłumaczy podinsp. Tomasz Wojciechowski, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Pile.

Akcja ma zwiększyć świadomość m.in. kierowców oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Zarówno kierowcom jak i pieszym rozdawano kamizelki i odblaski.

W tym roku w powiecie pilskim doszło do mniejszej ilości wypadków śmiertelnych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Mimo to statystki nadal są zatrważające. Od stycznia na drogach powiatu doszło do 40 wypadków w tym 9 śmiertelnych. Rannych zostało aż 48 osób.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group