Terytorialsi pod Piłą

08.10.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Terytorialsi pod Piłą. Na terenie jednostki wojskowej w Dolaszewie powstanie batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Pierwszych wcieleń żołnierzy terytorialnej służby wojskowej możemy spodziewać się na przełomie 2018 i 2019 roku.

W pierwszej kolejności podległe tej brygadzie bataliony będą formowane w Lesznie,Śremie. Planujemy , że ich formowanie rozpocznie się równolegle z tworzeniem dowództwa brygady. Natomiast bataliony w Dolaszewie i Turku będą formowane w następnej kolejności. - mówi ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej 

Batalion w Dolaszewie ma zostać częścią wielkopolskiej brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, która jest na etapie tworzenia. Dowództwo będzie zlokalizowane w Poznaniu, tam też będzie stacjonował jeden z batalionów lekkiej piechoty. Pozostałe będą rozwinięte w Dolaszewie, Turku, Śremie i Lesznie. Jak zapowiada ppłk Marek Pietrzak batalion będzie liczył około 800 żołnierzy. Pierwszych wcieleń do terytorialnej służby wojskowej możemy spodziewać się na przełomie 2018 i 2019 roku. Nabór ochotników do służby w WOT prowadzony jest w Wojskowych Komendach Uzupełnień, a wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group