W Złotowie powstanie dom przedpogrzebowy

---

Po wielu dyskusjach o konieczności i zasadności budowy domu przedpogrzebowego w Złotowie, inwestycję udało się doprowadzić do etapu realizacji. Wyłoniony został już wykonawca. Budynek ma zostać oddany do użytku za dwa lata.

Prace rozdzielamy na dwa lata. Myślę, że to pozwoliło wyłonić wykonawcę, który podjął się zrealizowania tego przedsięwzięcia 84 tygodnie. Tak naprawdę 14 września przyszłego roku to końcowa data oddania obiektu do naszej dyspozycji. Mamy na to rok czasu, na część prac, do stanu surowego, jeszcze w tym roku mamy przygotowane 600 tys. zł. Pozostała kwota będzie rozliczona po zakończeniu zadania w przyszłym roku. - przedstawia Adam Pulit, burmistrz Złotowa

Inwestycja będzie kosztowała niespełna 1 mln 900 tys. zł. Budowa obejmie budynek domu przedpogrzebowego zlokalizowany na cmentarzu komunalnym w miejscu obecnego budynku. Ten zostanie wyburzony, a stojący nieopodal obelisk przesunięty. Dom przedpogrzebowy zostanie wyposażony w salę pożegnań, sala do przygotowania ciał, pomieszczenia chłodnicze i pomieszczenie gospodarcze, nieopodal stanie także dzwonnica. Nie będzie tam jednak wstępnie planowanego prosektorium.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group