Akademia Młodych Orłów w Pile

09.09.2017   Autor: Paweł Różycki

Przyszli reprezentanci Polski w piłce nożnej wychowają się w Pile? Istnieje taka szansa, bowiem w mieście powstanie Akademia Młodych Orłów PZPN. Po Poznaniu, druga taka w Wielkopolsce. 

Najważniejsze w tym wszystkim jest, że to jest lokalne, że jest dla rozwoju dzieci, czyli tak jak Polski Związek Piłki Nożnej i Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Chodzi tylko i wyłącznie o szkolenie, o przykładowe szkolenie, o to aby te dzieci się rozwijały. To nie jest żadna rywalizacja drużyn czy innych, czy zabieranie dzieci do innego klubu, czy coś w tym stylu. Tylko rozwój, rozwój, rozwój , przykładowe szkolenie. Myślę tutaj Piła, będąc na mapie Wielkopolski, myślę że to jest ośrodek, który trzeba piłkarsko wzmocnić. - mówi Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej

A to wzmocnienie ma polegać na utworzeniu w Pile Akademii Młodych Orłów PZPN. W tym celu podpisano trójstronne porozumienie między Gminą Piła, PZPN i WZPN. Dzięki temu piłkarsko uzdolnione dzieci z północnej Wielkopolski, w wieku od sześciu do jedenastu lat, będą mogły się uczyć  pod okiem wyspecjalizowanych trenerów, według metod szkolenia Polskiego Związku Piłki Nożnej. PZPN zapewni również stroje i piłki. Wszystko odbywać się będzie bezpłatnie na udostępnionym przez miasto boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 oraz w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 12. Wkrótce odbędzie się „dzień talentów”, podczas którego trenerzy wybiorą kandydatów do akademii, być może następców Roberta Lewandowskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group