5-letni Michałek z Piły potrzebuje przeszczepu szpiku

07.09.2017   Autor: Artur Maras
---

Rodzina 5-letniego Michałka z Piły apeluje o pomoc. Aby uratować życie dziecka potrzebny jest dawca szpiku, dlatego w dniach 16 i 17 września m.in. fundacja DKMS oraz Inwest-Park organizuje akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

- Michał jest mieszkańcem Piły, jego rodzice, przyjaciele cała rodzinę również mieszkają w Pile, dlatego ta akcja się tutaj odbędzie. One są ważne dlatego, że na akcjach, które są dedykowane pacjentom, mimo że jest ta dedykacja, wszyscy, którzy się zarejestrują na danej akcji rejestrują się dla każdego pacjenta, który potrzebuje, bądź będzie potrzebował przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego - tłumaczy Ewa Nawrot, koordynator ds. Rekrutacji Dawców Fundacja DKMS.

5-letni Michałek z Piły, zachorował na aplazję szpiku kostnego i potrzebuje przeszczepu szpiku. Obecnie jest to jedyna szansa na wyzdrowienie dla chłopca. Dlatego też pracownicy Inwest-Parku zainicjowali akcję „Dzień Dawcy Szpiku dla Michałka i Innych.”

Odbędzie się ona w dniach 16 i 17 września m.in. w Inwest Parku, galerii Vivo, galerii Kasztanowej, a także w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych przy ul.Złotej.

Rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku w dniach akcji, można uratować życie wielu pacjentom oczekującym na przeszczep, w tym życie Michałka. Szczegółowe informacje dostępne są m.in. w siedzibie Inwest-Parku.

Wsparcie medialne wydarzenia zapewnia TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group