Nowe oznakowanie ulicy Poznańskiej i wiaduktu

25.08.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Zmiany na ulicy Poznańskiej w Pile. Jednak nie ma tu nowych chodników, czy ozdobnych drzew, ale za to co 50 metrów na chodniku pojawiły się oznaczenia sygnalizujące drogę pieszą i rowerową.

Od kilku dni chodnik na ulicy Poznańskiej bardziej przypomina dzieło graficiarza niż ścieżkę rowerowo-pieszą. Co 50 metrów na polbruku namalowano duży zarys rowerzysty i pieszego, całość prezentuje się niczym ozdobna wstążka do prezentów.

Zamysł nowego oznakowania drogi ma być jasny. Chodnikiem mogą poruszać się zarówno piesi jak i cykliści. Jednak nie wyznaczono linii, która oddzielałaby ścieżkę rowerową od pieszych, co za tym idzie wszyscy mogą poruszać się po chodniku jak chcą, czyli tak jak było do tej pory. Gdzie tu sens malowania nowych znaków? Szukać go trzeba w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

- To rozporządzenie nałożyło na nas obowiązek aby do 30 czerwca tego roku tam gdzie jest to konieczne wykonać takie oznakowanie i tutaj w tym przypadku w Pile to oznakowanie zostało wykonane - tłumaczy Alina Cieślak, rzecznik prasowy GDDKiA Poznań.

Teraz w kolejnych wyznaczonych miejscach pojawią się właśnie takie oznakowania jak na ulicy Poznańskiej i wiadukcie kolejowym. Według obecnego prawa muszą być one oddalone od siebie o maksymalnie 50 metrów i znajdować się przy każdym wjeździe czy przejściu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group