W weekend 10 pijanych na pilskich drogach

21.08.2017   Autor: Redakcja
---

10 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend na ulicach powiatu pilskiego funkcjonariusze z drogówki. „Rekordzistą” okazał się mężczyzna, który prowadził swój samochód mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu.

Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem Opel Corsa, mieszkaniec gminy Szydłowo, który w miejscowości Skrzatusz, na łuku drogi wjechał w drzewo. Podczas kontroli stanu trzeźwości 24-letniego mężczyzny, okazało się, że miał on w wydychanym powietrzu ponad półtora promila alkoholu. Kierujący wraz z pasażerem zostali przewiezieni do szpitala.

- Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow
- mówi podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji.

Pilscy funkcjonariusze zapowiadają, że działania mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących będą nadal kontynuowane.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group