Czarnków nie chce podziału

12.08.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Zarząd powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego nie popiera pomysłu, aby dotychczasowy podział administracyjny uległ zmianie. Tego oczekuje jednak Trzcianecki Komitet Prawa i Sprawiedliwości, który zabiega o przywrócenie powiatu trzcianeckiego.

- Pominięto w całej tej dyskusji nie tylko gospodarzy czyli mieszkańców ale również i poszczególnych wójtów i burmistrzów, bo nie było żadnych rozmów w stosunku do wójtów i burmistrzów, do rad miasta czy gmin ale także nie pochylono się nad próbą pewnej rozmowy wyprostowania jakiś wspólnych poglądów bo najważniejszym moim myślę, że elementem jest to, że każdy samorząd ma prawdo do budowania odrębnej swojej wspólnoty ale w całości tworzymy jeden, wspólny powiat. - przestawia Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki

Który w takiej strukturze funkcjonuje już od 18 lat. Tadeusz Teterus podkreśla, że obecnie powiat jest zintegrowany, a żadna z pozostałych gmin nie prowadzi rozważań odnośnie zmian w kształcie obecnego powiatu. Dodaje, że działania państwa idą w kierunku centralizacji podmiotów opartych na silnych samorządach, które będą w stanie realizować zadania swoje, jak i inne, przypisane ustawami. Tak więc działania podejmowane przez Komitet Miejski PiS w Trzciance nie są spójne z polityką rządu. Zarząd powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego obawia się, że rozdzielenie na dwa niezależne powiaty spowoduje więcej szkód niż korzyści, bo po podziale staną się one słabe w porównaniu do tego co jest dzisiaj.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group