Mecz o być albo nie być?

28.07.2017   Autor: Paweł Różycki
---

W niedzielę o godz. 14:45 na owalu w Łodzi pilska Polonia zmierzy się z sąsiadującą w ligowej tabeli drużyną Orła Łódź. Mecz ten może zdecydować o tym, która drużyna będzie znacznie bliżej play – off Nice 1. Ligi Żużlowej.

W ostatnim spotkaniu Euro Finannce Polonia Piła przegrała w Gdańsku z miejscowym Wybrzeżem 41:49. Porażka zepchnęła polonistów na czwarte miejsce w ligowej tabeli, ostatnie premiujące awansem do play – off. Mogło być jeszcze gorzej, jednak Unia Tarnów wywiozła komplet punktów z Łodzi. Tym samym ekipa trenera Janusza Ślączki plasuje się wciąż jedno oczko za Polonią z dorobkiem 15 punktów. Wynik niedzielnego meczu będzie więc miał ogromne znaczenie dla obu drużyn. W przypadku zwycięstwa Polonii będzie już ona pewna udziału w walce o zwycięstwo w całej lidze. Remis o niczym nie przesądzi. W przypadku porażki liczyć się będą jej rozmiary. Jeśli pilanie przegrają mniej niż 51:39 to zachowają punkt bonusowy i dalej będą liczyć się w stawce. Wyższa przegrana oznaczać będzie praktycznie koniec marzeń o play - offach. Nie bez znaczenia będą również wyniki pozostałych spotkań w Nice 1. Lidze Żużlowej.

Na mecz z Orłem Łódź w awizowanym składzie Euro Finannce Polonia Piła nie zaszły żadne zmiany względem ostatniego meczu w Gdańsku. Nadal prowadzącymi parę będą Tomasz Gapiński, Michał Szczepaniak i Norbert Kościuch. Gospodarze za to dokonali kilku roszad. W miejsce Gleba Czugunowa pojedzie Aleksandr Łoktajew. Robert Miśkowiak został prowadzącym parę, a w drugiej linii w parze z Hansem Andersenem pojedzie Edward Mazur.

Poniżej przedstawiamy zestaw par na dwie ostatnie kolejki ligowe oraz awizowane składy na mecz Orzeł Łódź – Euro Finannce Polonia Piła.

13. kolejka – 30 lipca
Orzeł Łodź – Euro Finannce Polonia Piła
Stal Rzeszów – Lokomotiv Daugavpils
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Polonia Bydgoszcz
Grupa Azotu Unia Tarnów – Arge Speedway Wanda Kraków

14. kolejka – 6 sierpnia
Euro Finannce Polonia Piła – Stal Rzeszów
Arge Speedway Wanda Kraków – Orzeł Łódź
Polonia Bydgoszcz – Grupa Azoty Unia Tarnów
Lokomotiv Daugavpils – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Awizowane składy na mecz 13 kolejki Orzeł Łódź – Euro Finannce Polonia Piła
Euro Finannce Polonia Piła
1. Tomasz Gapiński
2. Wadim Tarasienko
3. Michał Szczepaniak
4. Adrian Cyfer
5. Norbert Kościuch
6. Adrian Woźniak
7.

Orzeł Łódź
9. Hans Andersen
10. Edward Mazur
11. Robert Miśkowiak
12. Aleksandr Łoktajew
13. Rohan Tungate
14. Michał Piosicki
15.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group