Polacy mistrzami Europy w hokeju na trawie

10.07.2017   Autor: Redakcja
---

W sobotę zakończyły się Mistrzostwa Europy U-16 w hokeju na trawie, w których triumfowała reprezentacja Polski. Drugie miejsce dla Francji, a brąz dla Austrii. Gospodarzem mistrzostw był Wałcz.

W półfinałach w piątek Francja pokonała Szwajcarię 4:2, a Polacy okazali się lepsi od Austrii, zwyciężając w tych samy rozmiarach. Zatem o złoto miały walczyć Polska i Francja, a o brąz Austria i Szwajcaria.

Następnego dnia o brąz rozegrała się walka pomiędzy Austrią i Szwajcarią, w którym to ci pierwsi rozgromili swoich rywali aż 7:1. Jednakże najważniejszym meczem dnia był finał, w którym mieli zmierzyć się gospodarze, co sprawiło, że na wałecki COS przybyła spora liczba kibiców.

Polacy zaczęli od mocnego uderzenia, bowiem już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Później udało im się jeszcze podwyższyć prowadzenie. Francuzi niebawem zdobyli bramkę kontaktową i na boisku zrobiło się gorąco. Wkrótce potem Polacy znów podwyższyli prowadzenie, ale „Trójkolorowi” po raz kolejny złapali kontakt. Ostatecznie młodzi laskarze z naszego kraju zwyciężyli 4:2 i zdobyli złoto.

opr. Mikołaj Dowejko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group