Do Poznania 40 minut szybciej

02.07.2017   Autor: Artur Maras
---

Linia kolejowa na trasie Poznań Główny - Piła Główna zostanie w pełni zmodernizowana do końca 2019 roku. PKP PLK poinformowało o planowanym harmonogramie prac remontowych. Czas przejazdu na tym odcinku ma skrócić się nawet o 40 minut.

Jaka jest kolej każdy widzi. Szczególnie na trasie Piła – Poznań, gdzie pociągi pasażerskie pokonują trasę 94 kilometrów w 2 godziny a nawet dłużej.

Lepiej ma być już za dwa lata kiedy to do użytku zostanie oddana zmodernizowana linia kolejowa na trasie Poznań Główny – Piła Główna. Wymiana m.in. podtorza, torów i trakcji,  ma pozwolić na zwiększenie prędkości maksymalnej dla pociągów pasażerskich do 120 km/h co skróci czas przejazdu nawet o 40 minut.

Dużo lepsza oferta dla podróżujących na tej linii, która sądzę zachęci wszystkich do korzystania z pociągów tym bardziej, że my jako organizator przewozów regionalnych zakładamy, iż z chwilą zakończenia modernizacji, częstotliwość przejazdu na tej linii przynajmniej podwoimy. - mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego

Rozpoczęcie pierwszego etapu prac przewidziano już po wakacjach. We wrześniu bowiem rozpocznie się remont toru nr 1 pomiędzy Poznaniem Głównym a Obornikami. Na tym odcinku, ze względu na dwa tory większych problemów dla pasażerów nie będzie. Prace na nim potrwają do listopada. Później ze względu na warunki pogodowe, zostaną one wstrzymane do wiosny. I tutaj pasażerowie, muszą już liczyć się z utrudnieniami.

Od marca do września 2018 roku planujemy wykonać roboty na całym odcinku jednotorowym i wtedy będzie ten odcinek już całkowicie zamknięty. Tam gdzie jest odcinek jednotorowy oczywiście jest planowana autobusowa komunikacja zastępcza. - tłumaczy Zbigniew Wolny z PKP PLK

Remont tego odcinka będzie odbywać się etapowo.Modernizacja linii kolejowej na terenie powiatu pilskiego zakończy się w czerwcu 2019 roku. Koszt całej inwestycji to ponad 600 mln złotych z czego 85 procent stanowi dotacja ze środków unijnych. W jej ramach zostanie wymienione nie tylko torowisko ale będzie także zlikwidowany przystanek Piła-Leszków, przebudowanych 12 innych oraz powstaną 4 nowe. W Pile i Chodzieży wyremontowane zostaną także przejścia podziemne na perony.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group