Więcej remontów chodników i ścieżek rowerowych

29.06.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Wkrótce w Pile ruszą remonty sześciu ścieżek rowerowych i chodników. Do 10 października zostanie przebudowanych 5,2 km dróg. Czekają nas też zmiany w budżecie, które pozwolą na uruchomienie kolejnych inwestycji.

- W tym roku powstanie 5,2 km ścieżek rowerowych. Mamy już na to zawarte umowy i termin do końca października. Ścieżka na Płotki to ponad 3 km, więc jeżeli by się udało wszystko zrealizować to mamy prawie 8,5 km w bieżącym roku, co jest bardzo dużą liczbą jeżeli porównamy to z latami poprzednimi. Po dokumentacjach, które w tej chwili mamy przygotowane w kolejnym roku zrealizujemy 5 km, co łącznie da nam ponad 13,5 km ścieżek rowerowych - zapewnia Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.

W pierwszej kolejności zostanie wyremontowana ścieżka rowerowa wzdłuż al. Powstańców Wielkopolskich, ciąg pieszo rowerowy wzdłuż ulicy Wawelskiej, a także Wojska Polskiego od strony lasu. Całkowity koszt przebudowy sześciu odcinków to około 6,5 milionów złotych. Zadanie to jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

W najbliższym czasie miasto zamierza także wyremontować wieżę i dach na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Żeromskiego. Środki z wstrzymanej rozbudowy Aquaparku w kwocie 4 milionów złotych zostaną przesunięte na przebudowę ulicy Wawelskiej i oświetlenie na 18 ulicach.

Urząd Miasta planuje także szereg mniejszych inwestycji. Wybudowana zostanie pętla autobusowa przy ulicy Paderewskiego. Remontu doczekają się też łazienki w przedszkolach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group