Hip hop, folklor i skoki o tyczce. Co jeszcze?

16.06.2017   Autor: Redakcja
---

Imprezowy weekend nie tylko w rytmach hip hop. Będą też wystawy oraz coś dla miłośników sportu.

PIĄTEK
Piła
- godz. 15.00 na Stadionie Sportowym Gwardia przy ul. Okrzei Festiwal Hip Hop Piła 2017. Wystąpią m.in. TEDE, KĘKĘ, HILL RECORDS oraz BEDEOS. Tede, czyli Jacek Graniecki na polskiej scenie hip-hopowej obecny jest od ‘96 roku. Współtwórca legendarnej formacji Warszafski Deszcz. Znany nie tylko z kompozycji muzycznych, ale też ról filmowych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Kilkakrotnie nominowany do Fryderyków. Oprócz Tede wystąpi Kękę, czyli  Piotr Siara znany również jako Kę oraz Kędzior, którego solowy album zatytułowany „Takie rzeczy” został wyróżniony 4 lata temu złotą płytą. Bilety są jeszcze dostępne!

Piła - godz. 19.00 w Biurze Wystaw Artystycznych wystawa „Świat między światami”. Swoje prace zaprezentują Paulina Brodowska oraz Lucyna Pach. Pierwsza z autorek to absolwentka Politechniki Koszalińskiej na kierunku Projektowania Wnętrz i Wystawiennictwa w Instytucie Wzornictwa w pracowni prof. Zdzisława Łosińskiego. Lucyna Pach to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Jest autorką obrazów łączących to, co abstrakcyjne z tym co „realne”. To swoisty interdyscyplinarny dialog, jaki w niedosłowny sposób rozgrywa się pomiędzy fotografią, malarstwem, grafiką a rysunkiem. Wystawa będzie czynna do 7 lipca.

SOBOTA
Piła - Aquapark
- godz. 15.00 Festiwal Baniek Mydlanych, czyli tysiące baniek w powietrzu, pokazy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz doskonała zabawa dla wszystkich.

NIEDZIELA
Piła
- galeria handlowa Vivo! - godz. 16.00 - charytatywny maraton zumby fitness. Tym razem celem imprezy będzie zbiórka pieniędzy na hipoterapię dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile. Oprócz tańca zaplanowane są gry i zabawy dla dzieci. I co ważne, chętni będą mogli się zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Piła - deptak godz. 17.00 - V Międzynarodowy Konkurs Skoku o Tyczce Mężczyzn

PONIEDZIAŁEK
Piła
- starostwo powiatowe - godz. 10.30 - spotkanie z Michaelem Schudrichem - Naczelnym Rabinem Polski. spotkanie jest zorganizowane w ramach promocji książki Petera Cullmana pt.Historia Gminy Żydowskiej z Piły od roku 1641 do Holokaustu, w tłumaczeniu Agnieszki Kin.

ŚRODA DO NIEDZIELI
Piła i Jastrowie - Bukowińskie Spotkania oraz Jarmark św.Janów. Pierwszego dnia o 16.30 zagra zespół „All-dęte”, a o 17.30 spektakl w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt pt. „Za siedmioma wiekami”. W piątek natomiast impreza rozpocznie się już o godzinie 10.00. Będzie wioska rycerska, gdzie mistrz i czeladnik pokazywać będą jak się wyrabia miski, kubki i zabawki z drewna, a tkaczki uszyją tradycyjną odzież. Oprócz tego wiedźmy spróbują wywróżyć przyszłość. W piątek w Parku na Wyspie o 19.30 rozpocznie się 28 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Bukowińskie Spotkania”, a na zakończenie dnia wystąpi Teatr Ognia NAM TARA. Sobota to głównie spektakle i koncerty m.in. zespołu Fly Project i Patryka Kumóra. Koncert finałowy „Bukowińskie Spotkania” w niedzielę, na pilskim deptaku o godzinie 15.30

fot. Facebook TEDE

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group