Turniej Klas Policyjnych w Pile

02.06.2017   Autor: Michał Kępiński
---

O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2017” rywalizowało 25 reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. W sumie w turnieju udział wzięło 100 uczestników i kierowników drużyn reprezentujących zakwalifikowane szkoły. Zaszczytny tytuł i puchar trafił w ręce Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Podczas trwających dwa dni zmagań, czteroosobowe drużyny rywalizowały w teście udzielania pierwszej pomocy, umiejętności strzeleckich, sprawności fizycznej czy sprawdzianie z wiedzy ogólnej o policji. Podobnie jak w latach ubiegłych w rywalizacji wzięło udział 25 drużyn z całej Polski składających się z czterech zawodników.

- To jest doskonała wizytówka dla całego naszego regionu. Jest to jedyny taki ogólnopolski turniej dla klas policyjnych. Do nas zjechali przedstawiciele szkół z całej Polski. Najdalej położona szkoła to 620 km od Piły w miejscowości Gromnik. Także jest to promocja naszego regionu na całą Polskę
- mówi Beata Różniak-Krzeszewska, komendant Szkoły Policji w Pile.

Trzecie miejsce w turnieju o tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2017” zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Żorach, a zwycięzcami rywalizacji, już po raz trzeci, została reprezentacja Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

- Pracowaliśmy całą drużyną, każdy pracował na jak najlepszy wynik, także każdy się postarał. Jesteśmy czteroosobową drużyną, także każdy dał z siebie wszystko i są efekty i jest pierwsze miejsce więc jesteśmy bardzo zadowoleni - zapewnia Alicja Nowicka, Policyjne Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Turniej był także doskonałą okazją, by do jego programu przemycić trochę historii. I tak podczas oczekiwania na weryfikację i podliczenie punktów drużyny i kierownicy mogli wziąć udział w wystawie „Na nieludzkiej ziemi”opowiadającej o mordzie funkcjonariuszy służb mundurowych w Miednoje w 1940 roku i późniejszej ekshumacji zwłok, którą przeprowadzał między innymi autor wystawy Aleksander Załęski.

- Robiliśmy te odwierty żeby już nie szukać na próżno tylko żeby już trafiać w 100 procentach w dany dół. Jak robiło się odwiert, wyciągało się z odwiertu świder gdzie były warstwy ziemi pokazane, to było widać, że tu jest ziemia granatowa więc wiadomo, że granatowe mundury farbują na ten kolor, więc tam kopaliśmy - opowiada Aleksander Załęski, autor wystawy.

W tegorocznej edycji Szkoła Policji w Pile oraz Fundacja ITAKA zorganizowała konkurs „Ucieczka to nie rozwiązanie. Gdzie uczestnicy mieli zaprezentować filmy promujące inne niż ucieczka sposoby rozwiązywania problemów. Turniej został także wpisany w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group