Reportaż TV ASTA w finale ogólnopolskiego konkursu!

25.05.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Reportaż dziennikarza TV ASTA Michała Kępińskiego „Pod wodą jesteśmy tacy sami” został nominowany do finału konkursu dla młodych dziennikarzy im. Bohdana Kurowskiego, organizowanego przez Polski Dystrykt Rotary International. Reportaż wyemitowany na antenie TV ASTA w programie „Reporterzy” jest również dostępny na stronie internetowej www.tvasta.pl.

Jury pod przewodnictwem prof. Marka Sokołowskiego nominowało do finału reportaż dziennikarza TV ASTA Michała Kępińskiego pod tytułem „Pod wodą jesteśmy tacy sami” oraz reportaż Macieja Wróbla z Olsztyna pod tytułem „Budzik”.

Bohaterem reportażu Michała Kępińskiego są Krzysztof i Olaf. To osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Z kolei Joanna ma mózgowe porażenie dziecięce i od urodzenia porusza się za pomocą balkoniku. W normalnym świecie mają dużo ograniczeń. One mijają kiedy wchodzą do wody. To co dla tych osób na pierwszy rzut oka wydaje się nieosiągalne, dla nich nie istnieje. Każdy z nich pokonuje swoje niedoskonałości i ograniczenia fizyczne, mentalne i duchowe. Uczą się dziękować za to co mają, uczą się pomagać sobie wzajemnie i stawiają kolejne kroki. Po ich postawieniu planują kolejne. A pomaga im w tym stowarzyszenie osób niepełnosprawnych „HSA Krok Po Kroku”.
Nurkowanie pomaga osobom niepełnosprawnym odkryć nieznane dotąd możliwości ruchowe własnego ciała oraz uwierzyć we własne siły, znaleźć nową drogę walki z ograniczeniami, które ich spotkały. Stowarzyszenie już planuje zaktywizować kolejne osoby niepełnosprawne. By to było możliwe potrzebne są pieniądze. Projekt Kilometry Dobra „Droga do Wolności – rehabilitacja poprzez nurkowanie” to charytatywna akcja, która trwa w całej Polsce do 4 czerwca. Datki może przekazać każdy z nas. Wystarczy znaleźć wolontariuszy ze specjalnie oznakowanymi puszkami lub dokonać wpłaty na stronie Kilometry Dobra i odnaleźć organizację krok po kroku HSA.

Michał Kępiński to wieloletni (z pewną przerwą) dziennikarz TV ASTA. W początkach swojej przygody z kamerą i mikrofonem pracował jako reporter, a następnie wydawca serwisów informacyjnych. Głośny materiał o bombie ekologicznej na pilskim lotnisku pozwolił mu w 2011 roku na angaż w krakowskim oddziale TVN UWAGA, gdzie z powodzeniem pracował przez dwa lata. Po krótkim odpoczynku od dziennikarstwa powrócił do TV ASTA. Jest wydawcą, redaguje newsy i magazyn interwencyjny „Reporterzy”, prowadzi swój autorski program „Prosto z mostu”, współpracuje z ogólnopolską telewizją ZOOM TV. Jego materiały zostały w tym roku nominowane do nagrody Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24 czerwca podczas uroczystego koncertu z okazji 20 – lecia powołania polskiego dystryktu Rotary International we Inowrocławiu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group