Piła na plakacie

25.05.2017   Autor: Paweł Różycki

Ryszard Kaja znany polski malarz, grafik i scenograf namalował plakat przedstawiający Piłę. Jest to kolejny plakat z cyklu PLAKAT- POLSKA. Artysta nie ukrywa swoich rodzinnych związków z miastem nad Gwdą.

Jak wskazuje Ryszard Kaja na swoim profilu na portalu społecznościowym to kolejny plakat z serii PLAKAT-POLSKA - PIŁA. To miasteczko było haniebnie zniszczone w czasie wojny, odbudowane praktycznie od nowa bez ładu i składu, nieco chaotycznie jak wiele polskich miast, o dziwo krótko było nawet stolica osobnego pilskiego województwa. ach -Cudowny jest język polski - słowo Piła to nie tylko nazwa miasta - może odznaczać i sprzęt do cięcia stad owe zadziory przy nazwie, i popijanie stąd butelczyna wkomponowana w literę "A" . Mój brat przeniósł się onegdaj do Piły, tam założył rodzinę, tam miał zakład fotograficzny, tam wychowywali się bratanica i bratanek ,tam tez ojciec mój projektował plansze plakaty neony, ba nawet mały pomnik, ten plakat jak widać niemal rodzinny.

Ryszard Kaja jest twórcą ponad 150 scenografii do spektakli teatralnych, baletowych, operowych i telewizyjnych oraz kilku filmów. Współpracował z wieloma znanymi reżyserami i choreografami na całym świecie. Tworzy malarstwo olejne, produkuje ilustracje książkowe, programy teatralne i sporadycznie dekoruje wnętrza, jak np. pasaż w Starym Browarze w Poznaniu.

Przeczytaj więcej o: malarz, plakat, Ryszard Kaja, plakat Piła, Plakat Polska,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group