Na peron pilskiego dworca wjedziemy windą

24.05.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Perony dworca PKP w Pile doczekają się wind. Dodatkowo możliwe jest połączenie tuneli oraz budowa wejścia na dworzec od strony al. Poznańskiej.

Na dworcu PKP Piła Główna, na peronach I, II, IV i VI powstaną windy. Jak wskazuje rzecznik Urzędu Miasta w Pile Jagoda Oburota budowa wind to kolejny etap w procesie modernizacji pilskiego dworca i uzupełnienie największego projektu przygotowywanego od kilku lat, czyli przebudowy linii kolejowej Piła – Poznań.

Decyzję w sprawie budowy wind na dworcu w Pile podjął wojewoda wielkopolski, który swoją decyzję uzasadnił w sposób następujący przedmiotowe przedsięwzięcie posiada dużą skalę oddziaływania i jego zrealizowanie znacząco poprawi dostęp podróżnym do zbiorowego transportu kolejowego, co pośrednio przełoży się na wzrost dostępności do usług publicznych i rynku pracy dla wszystkich mieszkańców powiatu pilskiego. Planowana inwestycja ma służyć poprawie warunków życia lokalnej społeczności czyniąc usługi publiczne doskonalszymi i stwarzając warunki dla inicjatyw służących zaspokajaniu jej potrzeb.

Być może podróżni i mieszkańcy Piły doczekają się kolejnych udogodnień. Planowane jest połączenie tunelu łączącego perony V i VI z tunelem łączącym perony I i IV, lokalizacja wejścia do tunelu od strony al. Poznańskiej, a także budowa windy przy peronie III.

fot. Urząd Miasta Piły

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group