Drygasa i Wawelska do przebudowy

24.05.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Dwie pilskie ulice, Drygasa i Wawelska, doczekają się przebudowy. Ta pierwsza do połowy lipca, ta druga do końca roku 2018.

W tym tygodniu podpisana została umowa na przebudowę ul. Drygasa. W ramach przebudowy jezdnia uzyska nową nawierzchnię, powstaną nowe chodniki, nowe krawężniki i zjazdy. Wykonawca POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. ma czas na zakończenie wszystkich prac do 17 lipca.

Nieco inaczej ma się sprawa ul. Wawelskiej. Tu miasto ogłosiło przetarg na przebudowę blisko 3km jezdni. W ramach prac wykonana zostanie również oddzielna ścieżka rowerowa, chodniki, zatoki autobusowe z peronami dla pasażerów oraz krawężniki. Miejsca przystankowe zostaną wyposażone w nowe wiaty. Wzdłuż drogi powstanie również energooszczędne oświetlenie ze sterowaniem.

Przebudowa ul. Wawelskiej jest ściśle powiązana powstającymi w strefie przemysłowej nowymi inwestycjami oraz zwiększonym ruchem samochodów ciężarowych jak i pieszych.

Termin zakończenia prac jest planowany na IV kwartał 2018 roku, a wartość inwestycji szacowana jest na około 17,5 mln złotych.

fot. Urząd Miasta Piły

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group