Dobre zmiany w MDK w Trzciance

06.05.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Wiosenne porządku w Młodzieżowym Domu Kultury przyniosły wielkie zmiany. Nie tylko umyto od wielu lat zaniedbane okna, ale trwa generalny remont parteru. Na tym dobre zmiany się nie skończą. Gmach otrzyma całkiem nowy wygląd, również z zewnątrz.

-Dostaliśmy środki na wyremontowanie frontowej ściany elewacyjnej i budowę łącznika między budynkiem głównym a budynkiem w podwórzu, co na pewno bardzo ułatwi nam pracę a zwłaszcza podczas jakby przechodzenia dzieci z zajęć z sali z podwórza do budynku głównego – podkreśla Dominika Wiśniewska, dyrektor MDK w Trzciance.

Łącznie remont trzcianeckiego MDK będzie kosztował niemal 100 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty zapewnił powiat czarnkowsko-trzcianecki, pozostała część to środki pozyskane z dotacji unijnych. Obecnie zmiany następują także w salach na parterze gdzie kładzione są nowe podłogi, gipsowane i malowane są ściany a także zostaje wymienione oświetlenie. Po wielu latach w budynku pojawiła się wyczekiwana szatna i poczekalnia dla rodziców a także podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group