Posadzili niemal 100 drzew śliwy

01.04.2017   Autor: Artur Maras
---

Niemal 100 drzew przy ul. Koszalińskiej w Pile, posadzili w piątek miłośnicy przyrody. W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Powstała w ten sposób alejka liczy już 86 śliw.

W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Zadanie nie należało do łatwych, bo drzew do zasadzenia było aż 86. Śliwy stworzą aleję, która na przełomie kwietnia i maja będzie obsypana kwiatami.

-myślę, że będzie piękna, jak to Michał powiedział może nawet wyjdzie z tego dobry dżem.
-Piła zawsze była zielonym miastem więc starajmy się aby była jeszcze bardziej zielona.
-dbamy o zieleń, dbamy o tlen dla nas, żeby nam się lepiej żyło, poza tym jest to nasza trasa rowerowa po której sobie jeździmy i będziemy mieli okazję regularnie oglądać swoje drzewko.            -bardzo fajna rzecz, żeby nauczyć dzieciaki jak dbać o środowisko i, że można robić cos innego jak ostatnie popularne wycinki. - mówią mieszkańcy Piły

Inicjator akcji zapewnia, że nie miała ona mieć politycznego wymiaru, a jedynie promować dbałość o środowisko.

- Zebraliśmy grupę ludzi , chętnych aby posadzić swoje własne drzewo. Udało nam się od dobrego ducha pozyskać i drzewo i ziemię, za co dziękujemy miastu Piła i możliwości, żeby sobie taką śliwkę fioletową posadzić. - mówi Michał Kranz

Pomysłodawcy akcji zachęcają do tego, aby każdy któremu los drzew nie jest obojętny posadził w tym roku przynajmniej jedno drzewo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group