Gabionen to kolejna firma w pilskiej podstrefie

29.03.2017   Autor: Artur Maras
---

DPS Gabionen podpisała dzisiaj w Urzędzie Miasta akt notarialny zakupu działki pod budowę fabryki. Spółka ma produkować w Pile gabiony czyli prostopadłościenne druciane kosze wykorzystywane w budownictwie, czy architekturze zieleni.

- Mamy trzy lata na budowę, już dzisiaj mamy projekty, występujemy o pozwolenie na budowę, w momencie podpisania aktu jest to możliwe i zaczynamy budowę. Na jesień mamy już pierwsze maszyny, które pozwolą nam tworzyć nietypowe elementy i mamy nadzieję w tym czasie ruszyć. Na pewno będziemy inwestować w to, aby ludzie mieli pracę i żeby wszystko nie było zautomatyzowane - tłumaczy Danuta Dobrzykowska–Müller, prezes zarządu DPS Gabionen.

DPS Gabionen to firma z zagranicznym kapitałem. Siedziba firmy znajduje się w Pile, przy ul. Przemysłowej. Teraz chce poszerzyć swoją działalność. Za działkę w pomorskiej podstrefie inwestor zapłacił niemal 720 tysięcy złotych. Firma planuje zatrudnianie nowych pracowników etapami wraz ze wzrostem produkcji. Prezes spółki nie chce jeszcze określać ile będzie to osób. Przekonuje jednak, że gabiony czyli prostopadłościenne kosze to branża przyszłościowa. Kilka takich konstrukcji ma być postawionych w Pile, aby pokazać możliwości ich wykorzystania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group